Skip to main content
Lees voor

Investeren in leren en ontwikkelen

Placeholder

MET initiatief

Samen vernieuwen, verbeteren en verbinden

Bij MET ggz geloven we in de kracht van innovatie. Of het nu gaat om technologische vernieuwing, digitale ondersteuning of het versterken van de band met onze cliënten en hun netwerk – we blijven continu in beweging. Ook in 2024 zetten we weer mooie stappen die bijdragen aan betere zorg, meer werkplezier én een toekomstgerichte organisatie.

Robotisering binnen MET de wijk

Binnen MET de wijk experimenteren we met robotica om onze cliënten nóg beter te ondersteunen. In 2024 maakten cliënten kennis met Guus, Mitsy, Simba en Tommy – aaibare robotkatten en -honden die zorgen voor ontspanning, structuur en afleiding. Binnen MET de wijk zijn we ook begonnen met het voorbereiden van de inzet van sociale robots, die cliënten ondersteunen bij structuur, afspraken en sociale interactie. In 2025 starten we met vier Ivy’s en één Lilly, waarmee we als tweede ggz-instelling in Nederland aan de slag gaan met Robot CTRL.

We zijn benieuwd naar de uitkomsten, maar zien nu al mooie reacties in de praktijk.

Eerste cliënten starten met Cliëntportaal

In 2024 zijn we begonnen met de implementatie van ons nieuwe Cliëntportaal. Een belangrijke stap richting transparantere, toegankelijke zorg.

We starten bewust kleinschalig, met vier teams. Deze teams worden stap voor stap meegenomen in hoe zij cliënten kunnen uitnodigen en ondersteunen in het gebruik van het portaal. Zo houden we de regie én leren we samen wat werkt.

Een mooie mijlpaal voor MET ggz én voor de cliënt!

Robotica binnen de Ondersteunende Diensten

Niet alleen in de zorg, maar ook in onze ondersteunende diensten zetten we technologie slim in. Cora in 't Groen, directeur Mens & Ontwikkeling, vertelt in de benchmark van Visma | Raet hoe MET ggz robotica en AI inzet om werkdruk te verlagen, processen te stroomlijnen en medewerkers ruimte te geven voor wat echt telt: mensgerichte zorg.

“Robots vervangen de mens niet maar ondersteunen waar dat kan.”

Doorontwikkeling eHealth

Minddistrict
Binnen MET ggz maken we al langere tijd gebruik van Minddistrict, een gebruiksvriendelijke eHealth-platform met modules, dagboeken en herstelplannen die cliënten ondersteunen tijdens behandeling of wachttijd.
In 2024 hebben we Minddistrict ook beschikbaar gemaakt voor naasten. Cliënten kunnen voortaan zelf een naaste uitnodigen via hun account. Deze naaste krijgt toegang tot zelfhulpmodules als ‘Omgaan met de emoties van je kind’, ‘Voor jezelf zorgen’ en ‘Wat is zorgen voor een ander?’.

Daarnaast hebben we een welkomstmodule ontwikkeld voor jongeren, waarmee zij zich beter kunnen voorbereiden op hun behandeling en zelfstandig aan de slag kunnen met zelfhulpmodules. De verdere implementatie hiervan krijgt in 2025 extra aandacht.

Superbrains
In 2024 hebben we ook gewerkt aan de invoering van Superbrains, een app voor (groeps)behandelingen van ADHD. Hiermee kunnen cliënten al voor de start van hun traject doelen stellen, webinars volgen en in contact komen met ervaringsdeskundigen.

LinkedIn-workshop: online ambassadeurschap in de praktijk

Steeds meer collega’s zijn actief op social media, waaronder LinkedIn. Om hen te ondersteunen in hun online zichtbaarheid én ambassadeursrol, organiseerde onze afdeling Communicatie een praktische workshop. Deelnemers leerden hoe je een sterk LinkedIn-profiel opbouwt en gingen direct aan de slag met hun eigen profiel. Ook kregen ze tips over het delen van content, het vergroten van hun netwerk en hoe ze MET ggz kunnen vertegenwoordigen op een authentieke manier.

De ontwikkelingen gaan snel. Daarom volgden de collega's van Communicatie, HR en Innovatie & Ontwikkeling ook zelf een training om zich de laatste ontwikkelingen t.a.v. LinkedIn weer eigen te maken. 

Wetenschap in beweging: bouwen aan een lerende organisatie

In 2024 heeft MET wetenschap zich vol ingezet om een krachtig, wetenschappelijk werkklimaat binnen MET ggz te versterken. Een klimaat dat niet alleen bijdraagt aan de ontwikkeling van kennis, maar vooral ook aan de kwaliteit van onze zorg.

Daarnaast waren we volop betrokken bij wetenschappelijk onderzoek:

  • We participeerden in 11 wetenschappelijke studies.
  • MET ggz werd genoemd in 2 (inter)nationale vaktijdschriften.
  • Onze kennis werd gedeeld in 2 externe lezingen en 10 interne presentaties.

Zo bouwen we stap voor stap aan een lerende organisatie waarin wetenschap, praktijk en ontwikkeling hand in hand gaan – in dienst van betere zorg voor onze cliënten.

Wonen met begeleiding 2.0 van start in Echt

In 2024 zijn we op onze locatie Hofakker in de gemeente Echt-Susteren gestart met een vernieuwende vorm van begeleiding: Wonen met begeleiding 2.0. Deze hybride aanpak combineert begeleiding op locatie met ondersteuning op afstand, en maakt slim gebruik van domotica en robotica.

Wonen met begeleiding 2.0 biedt meer dan alleen efficiëntere zorg. Het geeft cliënten meer ruimte voor eigen regie, herstel in hun eigen tempo én draagt bij aan oplossingen voor de toenemende druk op de arbeidsmarkt en zorgkosten.

Een mooie stap vooruit – volledig in lijn met onze missie en visie: toekomstgerichte zorg waarin de mens centraal staat.

Twee nieuwe websites live

In november 2024 lanceerden we onze vernieuwde websites:

  • www.metggz.nl – onze corporate site met heldere, doelgroepgerichte informatie en een frisse uitstraling.
  • werkenbijmetggz.nl – dé plek voor alles over werken en leren bij MET ggz: vacatures, stages, opleidingen en collega-verhalen.

We zijn trots op het resultaat, dat past bij wie we zijn én hoe we zichtbaar willen zijn.

Innovatie & Ontwikkeling is van ons allemaal

Onze afdeling Innovatie & Ontwikkeling (I&O) helpt de organisatie vooruit te denken en te vernieuwen. Samen met collega’s zoeken onze medewerkers van I&O naar slimme oplossingen, nieuwe methoden en frisse ideeën die bijdragen aan betere zorg en meer werkplezier.

Maak kennis met Sarinah Danckaert, stafmedewerker I&O.

'Het brein fascineert me, daarom overwoog ik ooit psychologie te studeren. Uiteindelijk koos ik voor gezondheidswetenschappen – en nu werk ik met veel plezier aan innovatie binnen de ggz.'